Wznieś się w przestworza !

Szybowiec to coś jakby samolot tylko bez silnika. Tylko w jaki sposób lata a potem jeszcze ląduje tam gdzie powinien? Pomaga w tym odrobina fizyki – mechanika Newtona (mechanika lotu) oraz termodynamika („mechanika” atmosfery). Sprawiają one, że lot szybowcem to jedno z przyjemniejszych doświadczeń jakie można przeżyć: unosisz się w powietrzu, podziwiasz piękne widoki i delektujesz się błogą chwilą. Szkoda przegapić coś takiego. Spraw sobie lub swojemu bliskiemu niezapomnianą przygodę.

W swojej ofercie posiadamy dwa rodzaje lotów. W zależności od preferencji klient ma możliwość wyboru lotu szybowcem na wysokość 300 lub 1000 metrów nad poziom startu. Oczywiście w każdym z lotów na pokładzie szybowca znajduje się pilot instruktor. Specyfika obu lotów opisana została poniżej.

Lot szybowcem na wysokość 300 m

Lot szybowcem na wysokość 300 m

PLN 190

za lot
  • Lot szybowcem z instruktorem

Lot szybowcem na wysokość 300 m z kamerą GoPRO HeroMost Popular

PLN 280

za lot
  • Lot szybowcem z instruktorem
  • Film z lotu z kamery GoPro Hero

Szybowiec holowany jest za pomocą wyciągarki na wysokość 300 m, w czasie ok. 25 s. Jego średnie wznoszenie wynosi 12 m/s, natomiast przyśpieszenie jest na tyle duże, że szybowiec w 3 s osiąga prędkość 100 km/h.

Lot odbywa się z lądowiska w miejscowości Weremień k/Leska. Z szybowca rozpościera się piękny widok pasma Góry Gruszka o majestatycznej Góry Czulnia. Te dwie góry przecinane są przez rzekę San, tworząc u podnóża Czulni przełom. W oddali, na kierunku północnym można zobaczyć długie pasmo Gór Słonnych, tworzących tzw. „rusztowo” rozciągnięte równoległe grzbiety górskie. Na kierunku południowym widoczne jest pasmo graniczne z Połoninami: Smerekiem, Połoniną Caryńską, Wetlińską oraz grzbiet Tarnicy.

Lot taki daje możliwość obejrzenia naturalnej panoramy bieszczadzkiej z perspektywy lotu ptaka. Stanowi on naszą podstawową ofertę od ponad 10 lat.

Posiadamy możliwość lotu z kamerką GoPro, filmik z lotu przekazywany jest klientowi jako zapis w pamięci USB.

Lot szybowcem na wysokość 1000 m

Lot szybowcem na wysokość 1000 m

PLN 400

za lot
  • Lot szybowcem z instruktorem

Lot szybowcem na wysokość 1000 m z kamerą GoPRO HeroMost Popular

PLN 490

za lot
  • Lot szybowcem z instruktorem
  • Film z lotu z kamery GoPro Hero

Jest to nasza najnowsza oferta, stanowi unikalny lot szybowcem na wysokość 1000 m nad poziom startu. Lot odbywa się u podnóża Bieszczadów Wysokich, w pobliżu Zalew Solińskiego, z lądowiska w Żernicy Wyżnej k/Baligrodu.

Szybowiec startuje za wyciągarką, wznosi się on na wysokość 1000 m w czasie 1 min 15 s. Cały lot trwa około 15 min. Podczas lotu podziwiać można naturalne, nieskażone cywilizacją pejzaże górskie oraz Jezioro Solińskie.

Posiadamy możliwość lotu z kamerką GoPro, filmik z lotu przekazywany jest klientowi jako zapis w pamięci USB. Nasza oferta idealnie nadaje się na prezent. Jest to jedyna taka usługa na polskim rynku.